Description
Volkswagen Clutch Master Cylinder
MC1703
Price:
Volkswagen Clutch Master Cylinder
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 6 × 5 in |
| Master Cylinder Bore | - |
|---|---|
| Mount Diameter (In.) | 2-3/16" |
| Thread Size / Retainer Type | M12*1.0 |
| Seal Type | -- |
| Reservoir Type | Remote Reservoir |
| Body Material Type | Cast Iron |
| Firewall Attachment | Flange |
| Rod Style | - |