Description
Toyota Clutch Master Cylinder
MC1623
Price:
Toyota Clutch Master Cylinder
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 6 × 5 in |
| Master Cylinder Bore | - |
|---|---|
| Mount Diameter (In.) | 2-13/16" |
| Thread Size / Retainer Type | M10*1.0 |
| Seal Type | -- |
| Reservoir Type | Integral Reservoir |
| Body Material Type | Cast Iron |
| Firewall Attachment | Flange |
| Rod Style | - |