Description
BMW Clutch Master Cylinder
MC0314
Price:
BMW Clutch Master Cylinder
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 6 × 5 in |
| Master Cylinder Bore | 3/4'' |
|---|---|
| Mount Diameter (In.) | 1-3/8" |
| Thread Size / Retainer Type | M12*1.0 |
| Seal Type | -- |
| Reservoir Type | Remote Reservoir |
| Body Material Type | Plastic |
| Firewall Attachment | Flange |
| Rod Style | - |