Description
Jeep Clutch Master Cylinder
MC0102
Price:
Jeep Clutch Master Cylinder
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 6 × 5 in |
| Master Cylinder Bore | 11/16'' |
|---|---|
| Mount Diameter (In.) | 1-3/16" |
| Thread Size / Retainer Type | 7/16*24 |
| Seal Type | -- |
| Reservoir Type | Integral Reservoir |
| Body Material Type | Cast Iron |
| Firewall Attachment | Flange |
| Rod Style | - |